Stránky klubu

Smolenský Titanic - II. ročník

4. července 2009 (první prázdninová sobota)

Jelikož loni se první lodičkářská akce klubu vydařila nad očekávání (článeček na Monaku), pořádáme letos druhý ročník. Místo konání bylo chvíli v lehké nejistotě, neboť přehrada byla vypuštěna a hráz opravována, ale nyní je přehrada zpět ve skvělé kondici. Akce by měla být opět podobná tomu co dělával Marek v Kuřimi, tedy ježdění pro radost z toho že je na vodě víc lodiček než jen ta jedna dvě, co člověk sám ubastlil.

Smolenská přehrada je blízko Velkých Opatovic a Jevíčka, tedy cca 60 km na severoseverozápad od Brna. Dole jsou GPS souřadnice a mapka.

Jednoduché molo z lešenářských trubek prozatím přežilo nejen nenechavce ale i vypuštění a opětovné napuštění přehrady. Pár bójek vytyčí trať, na které si budou moci děti z řad diváků vyzkoušet, jak se taková loď ovládá (loni moc foukalo, takže počet použitelných lodiček se limitně blížil nule). Člun nafukovací máme, občerstvení snad opět v režii rybářů, kteří mají na břehu budku občerstvovací. Bohužel v pustině není natažená elektřina, takže budeme muset nabíjet z aut. Zkusíme dotáhnout jeden velký akumulátor, centrálu tahat nebudeme, rušila by rachotem klidnou atmosféru :-)

Dole najdete prozatímní stav flotily členů + hosté, kteří určitě přijedou (jinak bude sekec :-) ). Pokud máte zájem přijet s lodičkou, rádi vás uvítáme - ale prosíme pouze elektropohon, abychom udrželi smír s rybáři. Takže zde je drobná změna. Na výslovnou žádost jednoho z kolegů přivítáme i lodě na spalováky.

Kanály budeme řešit klasicky kolíčky, pro doplnění seznámku lodí se prosím ozvěte na adresu ruja@seznam.cz, případně telefon 604 101001.

GPS souřadnice: 49°37'31.726"N, 16°40'41.413"E

# Jméno Typ Lodivod Kanál
1. Victoria plachetnice Smoukt (kroužek) ?
2. Monako I remorkér Ruja ?
3. MAS rychlý torpédový člun Krejsa st. 27 MHz
4. Working boat pracovní člun Jarda Kopecký ?
5. Blecha rychlý člun Víťa ?
6. ? vojenský člun Martin Kouřil ?
7. Artur klasika Vlastik Robek ?
8. Monako I remorkér ISim (host, Brno) ?
9. Pilot lodivodský člun Pavel Heriban (host, Brno) 81
10. Thoaban vojenský člun kroužek ?
11. Monako I remorkér Víťa, 2 ks ?
12. Springer remorkér Ruja, kroužek, Víťa, celkem cca 4 kusy 2.4GHz

 

     
Kde to vlastně je ? Letecký pohled plakátek